Temat: Terapia CBT par.
Szkolenie stacjonarne (Wrocław, ul. Dyrekcyjna 37/47)
Data: piątek, 30.06.2023
Informacje ogólne: Podczas szkolenia uczestnicy zostaną zapoznani z podstawowymi założeniami teoretycznymi dotyczącymi związków oraz poznają i przećwiczą techniki TPB w pracy z parami. Zdobędą umiejętność diagnozowania, rozumienia i formułowania problemów par – dokonywania konceptualizacji zgodnie z modelem poznawczo-behawioralnym - oraz nauczą się identyfikować obszary konfliktów oraz sposobów radzenia sobie z nimi w parach.
Adresaci: Szkolenie adresowane jest do profesjonalistów: psychologów, psychoterapeutów oraz studentów - szczególnie ostatnich lat psychologii oraz innych kierunków społecznych i medycznych - którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę oraz zdobyć umiejętności dotyczące prowadzenia terapii par formalnych i nieformalnych w paradygmacie terapii CBT.
Program:
1. Diagnoza pary.
2. Trudności zgłaszane przez pary i ich rozumienie w podejściu poznawczo-behawioralnym.
3. Etapy rozwoju związku.
4. Przyczyny kryzysów w parze.
a. Kryzys zdrady. Wpływ kryzysu zdrady na relację i funkcjonowanie partnerów: brak zaufania w relacji i lęk, złość w relacji, smutek.
b. Funkcjonowanie pary w nasilonym konflikcie: analiza komunikacji w relacji, zaburzenia komunikacji w relacji, radzenie sobie z emocjami.
c. Funkcjonowanie pary w kryzysie okołorozwodowym.
d. Para po doświadczeniu straty i żałoby (np. strata dziecka, osoby bliskiej). Etapy przeżywania żałoby. Powikłania procesu żałoby. Trudności typowe dla pary po doświadczeniu straty i żałoby.
e. Para z problemami z dziećmi. Funkcjonowanie pary z dziećmi i nastolatkami, etapy życia rodziny i zadania rozwojowe. Trudności typowe dla pary z dziećmi. Konflikty wokół postaw wychowawczych wobec dzieci.
5. Wskazania i przeciwwskazania do podjęcia terapii par.
6. Zastosowanie genogramu w terapii par.
7. Zastosowanie metody kwestionariuszowych w diagnozie problemów w parach.
8. Kontrakt terapeutyczny z parą, przebieg sesji terapeutycznej.
9. Konceptualizacja problemów pary.
10. Identyfikacja negatywnego myślenia, błędnego odczytywania sygnałów, błędnych interpretacji, dysfunkcjonalnych oczekiwań wg podejścia Dattilio.
11. Planowanie interwencji terapeutycznych w terapii par CBT.
12. Poznawczo-behawioralne techniki pracy terapeutycznej z parami.
13. Analiza studium przypadku.
Trener: Karolina Czynsz-Grabiec
- Ukończyłam studia z zakresu psychologii na Uniwersytecie Wrocławskim, oraz studia podyplomowe z zakresu terapii dzieci i młodzieży z trudnościami. W 2007 roku ukończyłam czteroletnie szkolenie z zakresu psychoterapii poznawczo-behawioralnej. Oprócz tego liczne kursy i szkolenia z zakresu psychoterapii m.in terapii par, terapii PTSD, psychoterapii dzieci i młodzieży i inne. Jestem wieloletnim członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej.
Przez prawie 10 lat pracowałam jako psychoterapeuta w Fundacji gdzie wspierałam rodziców chorych i niepełnosprawnych dzieci, prowadziłam psychoterapię indywidualną i grupową dla osób niepełnosprawnych w wyniku choroby lub wypadku. Prowadziłam liczne grupy wsparcia dla swoich pacjentów. Zdobyłam również dodatkowe doświadczenie prowadząc konsultacje w zakresie psychodietetyki oraz dogoterapię z własnym psem.
Ponadto we własnym gabinecie od 2007 roku pracuję z pacjentami nad ich lękami, depresją oraz innymi problemami natury psychologicznej. Prowadzę również poradnictwo psychologiczne pomagając pacjentom lepiej radzić sobie z lękiem, stresem, wypaleniem zawodowym, stresem pourazowym, zaburzeniami psychosomatycznymi, problemami w związku i pracy. W terapii wykorzystuję techniki bazujące na psychoterapii poznawczo-behawioralnej, ale jest mi bliska także terapia systemowa, która pomaga lepiej zrozumieć sytuację społeczną pacjenta.
Cena szkolenia: 399 zł
Zapisy na szkolenie: klinkij tutaj!