O nas

Dolnośląskie Centrum Psychoterapii zostało założone w 2003 roku. Od początku istnienia firmy, praca w niej daje nam wiele satysfakcji i radości a atmosfera rodzinna (a nie korporacyjna) powoduje, że miejsce to odwiedzamy zawsze z uśmiechem na twarzach.

Wszystkie te rzeczy spowodowały, że przez kolejne lata następował bardzo dynamiczny rozwój firmy. Obecnie w strukturze firmy funkcjonują wzajemnie uzupełniające się działy: Centrum Medyczne DCP, Centrum Szkoleniowe DCP, Pracownie Specjalistyczne DCP.

Nasz zespół tworzy obecnie ponad 150 doświadczonych lekarzy, specjalistów, trenerów.

Misja Dolnośląskiego Centrum Psychoterapii

Polepszamy stan zdrowia i komfort życia naszych pacjentów w oparciu o długoletnie doświadczenie i najwyższe standardy w procesie leczenia.

Pomagamy zdobywać praktyczną wiedzę i umiejętności naszym uczestnikom szkoleń w oparciu o najnowsze trendy w edukacji.

Nasza wizja

Świadczenie usług medycznych i szkoleniowych na najwyższym poziomie, dzięki ciągłemu rozwojowi kompetencji kadry medycznej i szkoleniowej Dolnośląskiego Centrum Psychoterapii.

Nasze wartości

 • Pasja
 • Kompetencje
 • Profesjonalizm
 • Doświadczenie
 • Wiarygodność
 • Nowoczesność
 • 19 lat
  na polskim rynku
 • 0,5 mln
  wizyt u naszych specjalistów
 • 35 tys.
  uczestników szkoleń
 • 150
  specjalistów i trenerów

Centrum Medyczne DCP

Dolnośląskie Centrum Psychoterapii Sp. z o.o. to największa na Dolnym Śląsku i jedna z największych w Polsce prywatnych wysokospecjalistycznych poradnii zdrowia psychicznego, której głównym atutem jest doświadczony i starannie wyselekcjonowany zespół wysokiej klasy specjalistów: psychiatrów, psychologów, seksuologów, neurologów, dietetyków.

Nasz zespół tworzą m.in. pracownicy naukowi i dydaktyczni Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, ordynatorzy oddziałów psychiatrycznych, doświadczeni klinicyści, certyfikowani psychoterapeuci, diagnostycy, psycholodzy transportu, biegli sądowi z zakresu psychiatrii, psychologii, seksuologii, neurologii.

Dolnośląskie Centrum Psychoterapii jest Podmiotem Leczniczym (dawniej NZOZ) wpisanym do rejestru podmiotów wykonujących działalność leczniczą pod numerem: Nr Z-137137-20120814.

Zostań pacjentem Centrum Medycznego DCP

Dlaczego warto?

 • Doświadczenie

  Od 19 lat udzielamy w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii pomocy osobom z problemami psychicznymi w oparciu tylko o wysoce doświadczonych lekarzy i specjalistów. Nasi lekarze i specjaliści ciągle poszerzają swoje doświadczenie i wiedzę poprzez codzienną pracę z setkami szpitalnych pacjentów. Średni wiek doświadczenia pracy klinicznej z pacjentami naszych lekarzy i specjalistów to 15 lat. Nasi doświadczeni lekarze i specjaliści są często zapraszani jako konsultanci i eksperci do licznych programów telewizyjnych, radiowych, czy publikacji prasowych (TVN, TVP, TV4, Gazeta Wyborcza, Twój Styl itp).

 • Nowoczesne leczenie

  Nasi lekarze i specjaliści są na bieżąco ze światowymi trendami w leczeniu. Systematycznie biorą udział w licznych międzynarodowych projektach, szkoleniach i konferencjach naukowych w kraju i na świecie. Są autorami i współautorami licznych publikacji naukowych, prowadzą wykłady m.in. dla studentów Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Nasi lekarze i specjaliści to także członkowie licznych prestiżowych polskich i międzynarodowych towarzystw naukowych.

 • Rekomendacja pacjentów

  Nasi lekarze i specjaliści są wysoko oceniani i polecani m.in. przez pacjentów serwisu znanylekarz.pl. Standardem w naszej działalności są także badania ankietowe opinii pacjentów, w których sprawdzamy satysfakcję pacjentów z usług DCP. Pacjentów pytamy m.in. o jakość opieki, skuteczność leczenia, przestrzeganie formalnych procedur, dostęp do informacji oraz kontakt z lekarzami. Dzięki naszym analizom możliwe jest zidentyfikowanie najlepszych praktyk i wykrycie ewentualnych problemów. W wyniku takich działań liczba usatysfakcjonowanych pacjentów systematycznie rośnie. Nasi Pacjenci polecają nasze usługi swoim bliskim i znajomym, a ich zaufanie stanowi dla nas najwyższą wartość. Dolnośląskie Centrum Psychoterapii zostało uznane zdaniem pacjentów najlepszą przychodnią na Dolnym Śląsku w 2017 roku w wielkim finale konkursu Dolnośląskiego Hipokratesa organizowanego przez Gazetę Wrocławską. 

 • Szybkie terminy zapisu na wizytę

  Nasi lekarze i specjaliści są dostępni 6 dni w tygodniu. Ze względu na bardzo dużą ilość lekarzy i specjalistów wizyty można umówić zazwyczaj w tym samym dniu. Pacjenci mają 24 h na dobę dostęp do rejestracji poprzez Portal Pacjenta DCP (na www.dcp.wroclaw.pl), pozwalającej na sprawdzenie wolnych miejsc i umówienie się na wizytę u lekarza w dogodnym dla siebie terminie. Dzięki koncie w Portalu Pacjenta można samodzielnie w prosty i intuicyjny sposób 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę: umawiać, przenosić lub odwoływać wizyty gabinetowe lub online, odbyć wizyty online a także mieć wgląd w: - umówione przyszłe wizyty, - historię zrealizowanych wizyt (online i gabinetowych), - e-Recepty, - e-Skierowania, - e-Zwolnienia.

 • Bez kolejek i czekania

  Szanujemy czas naszych pacjentów, dlatego pacjenci umawiani są na wizyty na konkretną godzinę. Pozwala to zapewnić pacjentom dyskrecję, anonimowość, a przede wszystkim krótki czas potrzebny na odbycie wizyty w naszej poradni, bez konieczności pobierania numerków i czekania w długich kolejkach.

 • Komfortowo, prestiżowo i przyjaźnie

  Zgodnie z zasadą: „Nasze samopoczucie kształtowane jest przez nasze otoczenie” nasze gabinety i poczekalnie zostały zaprojektowane i wyposażone zgodnie z najnowszymi koncepcjami wzornictwa i designu oraz z myślą o minimalizacji stresu pacjenta. W naszych wnętrzach znajdziecie Państwo m.in. lampy, krzesła zaprojektowane przez Karima Rashida, stoliki zaprojektowane przez Samu Noguchi, czy zegary zaprojektowane przez Jonasa Wagella. Każdy nasz pacjent może liczyć także na przepyszną, aromatyczną kawę lub herbatę, bezpłatny bezprzewodowy internet Wi-Fi, bezpłatną stację ładowania telefonów i tabletów, interaktywny panel dotykowy – przewodnik po ofercie i specjalistach DCP, dostęp do świeżej prasy i stały uśmiech naszego personelu.

 • Bez barier

  W trosce o komfort pacjentów niepełnosprawnych, nasza placówka jest w pełni przystosowana do ich potrzeb (windy, szerokie korytarze i drzwi gabinetów, przystosowane toalety) i została zaprojektowana całkowicie bez barier architektonicznych. Nasza placówka przeszła także pozytywnie audyt prowadzony przez Pełnomocnika marszałka ds. osób niepełnosprawnych na Dolnym Śląsku.

 • Miejsce przyjazne dzieciom

  Nasza placówka jest przystosowane dla rodziców z małymi dziećmi. Mogą oni liczyć na windy, szerokie korytarze i drzwi gabinetów, oraz przewijak w toalecie. Mali pacjenci przyjmowani są w gabinetach dostosowanych do potrzeb dzieci, gdzie zapewniony jest kącik do rysowania i zabaw manualnych, pluszaki, zabawki edukacyjne, metody i narzędzia terapeutyczne, testy diagnostyczne dla dzieci. Wszystko to sprawia, że dzieci czują się komfortowo w trakcie wizyty u psychologa, czy psychiatry dziecięcego, chętnie nawiązują kontakt, aktywnie uczestniczą w sesjach terapeutycznych i lubią do nas powracać. 

 • Dogodna lokalizacja

  Wszystkie nasze placówki mieszczą się w samym ścisłym centrum miasta z dogodnym dojazdem zarówno spoza Wrocławia jaki ze wszystkich dzielnic Wrocławia. 200 m od naszych placówek znajduje się wielopoziomowy parking w Centrum Handlowym Wroclavia.

Galeria Centrum Medyczne

Carl Gustav Jung

"Nie możemy niczego zmienić, póki tego nie zaakceptujemy"

Centrum Szkoleniowe DCP

Dolnośląskie Centrum Psychoterapii Sp. z o.o. w ramach działalności szkoleniowej DCP jest dziś jedną z największych instytucji szkoleniowych w Polsce prowadzących specjalistyczne szkolenia dla lekarzy, psychoterapeutów, psychologów, pedagogów, pracowników pomocy społecznej, pracowników placówek oświatowych, pracowników placówek medycznych oraz studentów ostatnich lat tych kierunków.

W naszej ofercie jest dziś blisko 100 tematów szkoleń otwartych. Wśród naszych klientów szkoleń na zamówienie wymienić można m.in.: Ministerstwo Obrony Narodowej, Ministerstwo Sprawiedliwości, Regionalne Ośrodek Polityki Społecznej, Poradnie Psychologiczno-Pedagogiczne, Wojskowe Pracownie Psychologiczne, Miejskie Ośrodki Pomocy Społecznej, Gminne Ośrodki Pomocy Społecznej, Powiatowe Centra Pomocy Rodzinie, Rodzinne Ośrodki Diagnostyczno-Konsultacyjne, Szkoły, Domy Dziecka.

Zostań uczestnikiem szkoleń Centrum Szkoleniowego DCP

Dlaczego warto?

 • Unikatowe programy szkoleń

  Programy naszych szkoleń opracowywane są przez zespoły ekspertów w danej dziedzinie i ukierunkowane są głównie na podnoszenie praktycznych umiejętności. W naszej ofercie pojawiają się  ciągle nowe tematy, które są odpowiedzią na najnowsze trendy w psychologii.

 • Warsztatowy charakter zajęć

  Dzięki warsztatowemu charakterowi szkoleń nasi słuchacze zdobywają praktyczne umiejętności, które mogą zastosować w swojej codziennej pracy zawodowej. Szkolenia prowadzone są metodami aktywnymi z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi edukacyjnych takich jak: filmy szkoleniowe, studia przypadku/case study, ćwiczenia z użyciem kamery, gry symulacyjne i szkoleniowe, kwestionariusze, testy.

 • Doświadczeni trenerzy-praktycy

  Wszystkie szkolenia w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii prowadzone są przez doświadczonych trenerów - praktyków mających w swoim dorobku prowadzenie wielu warsztatów i szkoleń otwartych w DCP, jak i szkoleń na zamówienie instytucji i firm w całej Polsce. Nasi wykładowcy to certyfikowani psycholodzy, psychiatrzy, wieloletni praktycy terapii indywidualnej i terapii grupowej, pracownicy Uczelni Wyższych, pracownicy szpitali i przychodni zdrowia, pracownicy poradni psychologiczno-pedagogicznych, pracownicy ośrodków metodycznych, mediatorzy, sędziowie, prokuratorzy.

 • Profesjonalne materiały szkoleniowe

  Na naszych szkoleniach można liczyć na materiały szkoleniowe do których przywiązujemy szczególną uwagę. Staramy się dbać zarówno o stronę merytoryczną, jak również możliwości ich praktycznego wykorzystania

 • Certyfikaty uczestnictwa

  Każdy uczestnik szkoleń Dolnośląskiego Centrum Psychoterapii otrzymuje certyfikat uczestnictwa potwierdzający zdobyte umiejętności.

 • Doświadczenie w realizacji szkoleń

  Szkolenia otwarte i na zamówienie realizujemy od blisko 20 lat !

 • Różne formy realizacji szkoleń (stacjonarne i online)

  W ofercie Dolnośląskiego Centrum Psychoterapii oprócz szkoleń stacjonarnych prowadzone są także szkolenia online na platformie ZOOM. 

Galeria Centrum Szkoleniowe

Bądź razem z nami

Zarząd DCP

 • Agnieszka Juszczyk-Mirek

  Prezes Zarządu

  Pełni funkcję Prezesa Zarządu Dolnośląskiego Centrum Psychoterapii Sp. z o.o. Jest jednym z udziałowców firmy.

 • Piotr Mirek

  Członek Zarządu

  Członek Zarządu oraz jeden z udziałowców Dolnośląskiego Centrum Psychoterapii Sp. z o.o. 

Wyznacz trasę

Portal pacjenta DCP

Utwórz w 30 sekund darmowe konto w Portalu Pacjenta DCP i umów się na wizytę !

Dzięki koncie w Portalu Pacjenta będziesz mógł samodzielnie w prosty i intuicyjny sposób 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę:

- umawiać, przenosić lub odwoływać wizyty gabinetowe lub online.

- odbyć wizytę online

Dzięki koncie w Portalu Pacjenta będziesz miał także wgląd w:
- umówione przyszłe wizyty

- historię zrealizowanych wizyt (online i gabinetowych)

- e-Recepty

- e-Skierowania

- e-Zwolnienia

Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji w Polityce prywatności tej strony.

Masz pytania?
Porozmawiaj z konsultantem...