Wywiad z psycholog mgr Agnieszką Solarz!

Tym razem zapraszamy Państwa do przeczytania wywiadu z naszą Nową specjalistką mgr Agnieszką Solarz, w trakcie certyfikacji psychoterapeutycznej CBT!

 

Skąd Pani zainteresowania w obszarze zdrowia psychicznego? Jak rozpoczęła się Pani przygoda z psychologią?

Trudno mi jednoznacznie powiedzieć kiedy właściwie zaczęłam interesować się psychologią. Od dziecka lubiłam obserwować przyrodę jak i otoczenie, w tym innych ludzi. Ciekawiło mnie szczególnie skąd biorą się określone ludzkie zachowania, dlaczego czasem zachowujemy tak a nie inaczej, co sprawia że jesteśmy tacy, a nie inni. Szukając odpowiedzi natrafiałam na masę informacji, które z kolei rodziły u mnie następne pytania i tak się właściwie zaczęło. W liceum zastanawiałam się w jakim kierunku chciałabym się dalej kształcić i choć wtedy nie byłam na 100% pewna czy to będzie psychologia, ostatecznie to ona - ciekawość wgłębienia się w ludzką naturę oraz chęć pomocy innym - wygrała. 

Z Pani opisu wiemy również, że odbyła Pani praktyki w placówce Opiekuńczo-Wychowawczej dla dziewcząt w Krakowie? Na czym polegała Pani praktyka w tej instytucji? Jakie nowe doświadczenia Pani zdobyła?

Dziewczynki z którymi pracowałam w tej placówce miały problemy wychowawcze i rozwojowe. Głównie pomagałam im w nauce i przygotowywałam do zajęć w szkole, ale starałam się też przede wszystkim być dla nich oparciem, osobą „z zewnątrz” , której bez obaw mogą się zwierzyć czy zwyczajnie porozmawiać o swoich kłopotach czy przemyśleniach. Spędzałam z nimi czas także na spacerach czy robieniu zakupów. Może się wydawać że to nic niezwykłego, ale większość dziewczynek pochodziła z rodzin w których nie poświęcano im odpowiedniej ilości uwagi i czasu, dlatego ja oraz inne praktykantki byłyśmy przez podopieczne nieraz wręcz „rozchwytywane”. Myślę, że dzięki praktykom nauczyłam się jak istotne jest budowanie wzajemnego zaufania, oraz jak dużo o człowieku można dowiedzieć się poprzez samą obserwację.

Z jakimi lękami utrudniającymi codzienność mierzą się pacjenci sięgający po pomoc terapeutyczną?

Osobiście najczęściej spotykam się z lękiem przed byciem osądzanym przez innych oraz fobią społeczną. Lęk utrudnia takim osobom funkcjonowanie w miejscach takich jak szkoła czy praca, ale także wpływa na zachowanie w miejscach publicznych i na relacje z innymi ludźmi. Nierzadko sprawia że wycofujemy się z życia towarzyskiego, unikamy spotkań, zniechęcamy do pracy i wychodzenia z domu, co z kolei źle wpływa na nasze samopoczucie. W mojej pracy trafiam również na osoby z atakami paniki, lękiem o zdrowie (swoje lub innych) czy fobiami specyficznymi jak np. lęk przez lataniem samolotem lub wypadkami drogowymi.  

Proszę po krótce przybliżyć naszym pacjentom kogo zaprasza Pani do siebie na wizyty? Z jakim rodzajem problemów Pani pracuje ? 

Zapraszam do siebie każdego J Zazwyczaj jednak pracuję z osobami lękowymi np. z atakami paniki czy fobią społeczną. Często zdarzają się również osoby o niskiej samoocenie, z problemami w relacjach rodzinnych lub partnerskich, wypalone zawodowo lub cierpiące z powodu nadmiernego stresu. Trafiają do mnie także pacjenci z zaburzeniami nastroju, brakiem motywacji, bezsennością lub problemami z asertywnością w związku lub innych relacjach. Zapraszam do siebie również każdego, kto po prostu potrzebuje zostać wysłuchany bez krytyki czy oceniania, potrzebuje zmienić coś w swoim życiu i zacząć czuć się lepiej sam ze sobą.

 

DZIĘKUJEMY ZA POŚWIĘCONY CZAS I ŻYCZYMY POWODZENIA NA ZAWODOWEJ DRODZE (również tej w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii) :)

Zapisy do specjalistki:

Kliknij w link aby umówić wizytę

 

 

 

Nowa oferta jesiennych szkoleń DCP!

Pozostałe porady

Zapisz się na szkolenie DCP już dziś!

Portal pacjenta DCP

Utwórz w 30 sekund darmowe konto w Portalu Pacjenta DCP i umów się na wizytę !

Dzięki koncie w Portalu Pacjenta będziesz mógł samodzielnie w prosty i intuicyjny sposób 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę:

- umawiać, przenosić lub odwoływać wizyty gabinetowe lub online.

- odbyć wizytę online

Dzięki koncie w Portalu Pacjenta będziesz miał także wgląd w:
- umówione przyszłe wizyty

- historię zrealizowanych wizyt (online i gabinetowych)

- e-Recepty

- e-Skierowania

- e-Zwolnienia

Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji w Polityce prywatności tej strony.

Masz pytania?
Porozmawiaj z konsultantem...