Zapraszamy do skorzystania z nowej oferty Dolnośląskiego Centrum Psychoterapii – konsultacja psychodietetyczna i żywieniowa ze specjalistką Michaliną Frosztęgą!
Zapraszamy do skorzystania z nowej oferty Dolnośląskiego Centrum Psychoterapii – konsultacja psychodietetyczna i żywieniowa ze specjalistką Michaliną Frosztęgą
Jak wygląda pierwsze spotkanie z zakresu psychodietetyki i poradnictwa żywieniowego?
Po pierwsze, kluczowe jest przeprowadzenie dokładnego wywiadu diagnostycznego zarówno u pacjentów potrzebujących wsparcia z zakresu psychologii odżywiania oraz w przypadku osób chcących unormować dotychczasową dietę i dzięki temu poprawić swoje samopoczucie i wydajność w ciągu każdego dnia.
Szczegółowe pytania skonstruowane są pod każdego pacjenta i poruszają obszar z zakresu odżywiania, trybu życia, zdrowia i samopoczucia pacjenta.
Podczas rozmowy poruszane są też oczekiwania względem specjalisty, co ułatwia doprecyzować cel i kierunek dalszej współpracy.
Czy tylko dieta zapewnia nam dobre samopoczucie?
Zdecydowanie dieta to tylko składowa zapewniająca nam produktywne, satysfakcjonujące i wydajne funkcjonowanie na co dzień. Bardzo ważna w kontekście zachowań zdrowotnych jest również odpowiednia jakość i ilość snu, redukcja stresu, odpowiednia i umiejętna regulacja emocji, umiejętność regeneracji i aktywność fizyczna dostosowana do naszych potrzeb. Każdy wymieniony czynnik jest niezbędny, aby umożliwić nam kompleksową i całością poprawę swojego funkcjonowania w obszarze zdrowia zarówno psychicznego, jak i fizycznego.
Kim jest psychodietetyk i dlaczego zdecydowała się Pani na taki wybór z zakresu psychologii?
Psychodietetyk to specjalista, który w swojej pracy łączy obszar i wiedzę z zakresu psychologii zdrowia i dietetyki. Uważam, że jest to bardzo ważny kierunek pracy w dzisiejszych czasach konsumpcjonizmu, gdzie jedzenie stanowi dla Nas nie tylko źródło energii do działania każdego dnia, ale jest również elementem zaspokajania innych potrzeb, niestety także emocjonalnych. W swojej pracy staram się wdrażać psychoedukację żywieniową opartą przede wszystkim o zdroworozsądkowe podejście do odżywiania, naukę zdrowych i racjonalnych wyborów żywieniowych, tak aby osoby „pogubione” w swojej codziennej diecie mogły wypracować satysfakcjonujący tryb życia, a co za tym idzie również odżywiania.
Wybór tego rodzaju ścieżki zawodowej wynika z moich osobistych doświadczeń i zainteresowań związanych z odżywianiem i aktywnością sportową. Zmiana sposobu myślenia o jedzeniu oraz wdrożenie odpowiednich zasad w codziennym życiu sprawiły, że narodziła się we mnie chęć pomocy i społecznego wsparcia.
Chcę i jestem gotowa współpracować z ludźmi, ponieważ nie tylko wierzę, ale i wiem, że wielu z Nas ma szansę na poprawę jakości życia i samopoczucia!
Kto powinien zgłosić się na konsultację psychodietetyczną ?
Przede wszystkim osoba, która CHCE i jest gotowa na wprowadzenie zmian w dotychczasowym sposobie funkcjonowania. Wyjście ze strefy komfortu nie jest dla nas czymś swobodnym i łatwym, natomiast może stanowić początek zmiany na lepsze.
Moją grupą docelową są osoby dorosłe, które zauważyły, że codzienne życie nie jest satysfakcjonujące, a źródłem problemu jest brak energii, nieracjonalne odżywianie, złe samopoczucie, spadki nastroju lub bardziej zaawansowane choroby takie jak anoreksja, bulimia, zespół nadmiernego objadania się.
Czy restrykcje żywieniowe to klucz do dobrego samopoczucia?
Zdecydowanie nie! Nie jestem zwolenniczką restrykcyjnych sposobów odżywiania, tak samo jak rozpowszechniania tylko jednego rodzaju diety dla każdego.
Zdrowie psychiczne i racjonalne podejścia do odżywiania to klucz do odnalezienia balansu i równowagi, dlatego tak ważny w mojej pracy jest indywidulny i regularny kontakt z pacjentem.
Dziękuje za uwagę i zapraszam osoby zainteresowane na umówienie konsultacji:
https://www.medfile.pl/michalina-frosztega/psycholog/polska/